Tv Ünitesi Almadan Önce

By  |  0 Yorum

Evimizin her köşesi bizim yarattığımız bir dünyadır. Bu dünyaya başkalarını alırız ve herkese evimizi gösteririz. Herkesin hoşuna gideceği, bayılacağı bir dünya yaratmak bizim elimizde.. Kendi zevkimiz ve tarzımıza göre dekorasyon uygularken bunun yanında birde uyum konusunu öne almalıyız. Birbiriyle uyumsuz şeyler kullanırsak abes durur ve huzursuz, negatif enerji yayan bir ortam haline dönüşebilir. Bu da bizim enerjimizi, hal ve hareketlerimizi kötü etkiler. Bunun için evimizi döşerken çok dikkat etmemiz gereken bazı hususlar vardır. Oturma odasında ya da misafir salonunda genelde televizyon her evde bulunur. Bu televizyonu koyabileceğimiz televizyonla bütünleşebilecek bir tv ünitesi yada sehpasına ihtiyaç duyarız.

tv ünitesi

TV üniteleri eski model televizyon sehpalarının yerini alan, o sehpalara göre çok daha şık duran, TV ve ona bağlı bütün kabloları toparlayan bir dekor ürünüdür. Bu sayede bu dekor farklı bir alan sağlayacaktır. Sağladığı güzel görüntünün yanında TV lerin daha güvende olmasını sağlar. Üniteye sağlam bir şekilde bağlanan TV, diğer sehpalardaki pek çok riskten korunmuş olur. Bu üniteler artık çok fazla kullanılıyor. Onları bu kadar çok kullandırmaya başlatan ince elbette ki gün geçtikçe incelen yeni nesil televizyonlar.

Teknoloji mağazalarından, mobilya mağazalarına kadar pek çok yerde satışta olan bu ürünleri alırken dikkat edilmesi gereken birkaç nokta var. Öncelikle şu unutulmamalıdır; bu ürün salonda geniş bir yer kaplayacak ve en çok göze çarpan obje olacaktır. Bu yüzden seçimde dikkatli olunmalıdır. Salonun genel dekoru ve salonda kullanılan genel stil gözden kaçırılmamalıdır. Eğer oda küçükse asla çok büyük olan ünitelerden seçmemek gerekmektedir. Küçük olan odanız bu dev ünite ile daha da küçük görünür. Ünitelerden seçerken önemli kriterlerinizden biri rafların kullanımı olmalıdır. Ünitenin bulundurduğu raflar kullanışlı ve pratik olmalıdır. Çok küçük raflar işinizi pek görmeyeceğinden orta büyüklükte raflar içermesine dikkat edin. Böylelikle bu raflara dekoratif objeler veya kitaplar koyabilirsiniz. Ayrıca işlevsel çekmeceleri ve küçük birkaç kapağı olması işinizi daha çok kolaylaştırır. Üniteyi mutlaka odanın genel rengine uyumlu seçin. Satın almadan önce mutlaka TV ‘ nizin boyutunu ve üniteyi yerleştirmek istediğiniz alanın boyutunu ölçün. Asla ilk gördüğünüz modeli almayın. Bu ünitelerin o kadar çok çeşidi var ki ilk gördüğünüzü alırsanız muhtemelen diğer modelleri görünce pişman olursunuz.

tv üntiesi

Alışverişten önce internetten bol bol araştırma yapın, insanların önerdiği model ve markaları mutlaka okuyun. Ya da mobilya dekorasyon sitelerine göz gezdirebilirsiniz. Örnek olarak http://www.modoko.com.tr/urunler/50/modern-tv-uniteleri Mağazalarda ürünlerin kapak ve çekmecelerini kapatıp açın ve deneyin. Ünite mobilyaysa suya ve darbelere karşı dayanıklı olup olmadığını sorun. Temizliği kolaylaştırmak için toz tutmayan malzemeleri tercih edin. Markanın size garanti göstermesine ve ürünlerinin arkasında durmalarına dikkat edin. Ünitelerinizi yerleştirirken göz televizyon izlediğiniz koltuk veya alanlardan en az 3 metre uzakta olmasına dikkat edin. Eğer istediğiniz ölçülerde veya dizaynda bir tv ünitesi bulamadıysanız genellikle ahşap malzeme temelli olan üniteyi istediğiniz detaylara göre ürettirmeniz mümkündür. Size özel tasarımları hayata geçiren mobilyacılara ulaşmanız bu konuda yeterli olacaktır. Son olarak alacağınız ürünü çok sık gözünüzün önüne geleceği ve bu yolla inceleyeceğiniz için değiştirmeye karar verebilirsiniz. Bu durumlarda sıkıntı yaşamamak için garantili ürünleri tercih etmeniz önemlidir.

En son olarak tv ünitesinde aksesuar kullanıcaksanız kesinlikle yapıştırma aksesuarlardan uzak durun. Ne kadar kuvvetli bir yapıştırıcıyla sabitlenmiş, yapıştırılmış olsa da bir zaman sonra eskiyip gevşiyor ve çıkıyor. En mantıklı işlem vidalama ile sabitlenen aksesuarlardır. Böylece huzur içinde bir odanın tadını çıkarabilirsiniz.

Kaynak: http://www.modoko.com.tr/kategori/19/tv-uniteleri

Bir yanıt ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir