Tavsiye: Rowenta Servis Gaziemir’i Öneriyorum

By  |  0 Yorum

Soğuk kış aylarında çok işimize yarayan Rowenta ısıtıcılar, kışın ortasında birden bozulunca, evde adeta kriz ortamı oluştu. Bugün sizlere bu arızadan ve yaşadıklarımdan bahsedeceğim. Rowenta ev eşyaları konusunda gerçekten çok kaliteli ürünler üretiyor. Ancak zaman içerisinde çeşitli şansızlıklardan dolayı ürünlerde arızalanma meydana gelebiliyor. Bu arızalanmalardan biri de benim başıma geldi ve kışın ortasında adeta kalakaldık. Rowenta ısıtıcı, evimizde ki kış ortamını yaza çeviriyor ve ısı konusunda önemli kaktı sağlıyordu. Ancak sadece kış aylarında kullandığımız bu cihaz, kimsenin anlam veremediği bir şekilde arızalandı. Ev halkı olarak hep birlikte cihazın başına toplanıp, ne gibi müdahaleler yapacağımı tartıştık. Tabi ki öncelikle geleneksel olarak, aç kapa, fişini çek tak ve benzeri yöntemler denedik. Ancak ne yaptıysak başarılı olamadık ve ısıtıcı bizi bu soğuk kış günlerinde bir başımıza çaresiz bir şekilde bıraktı. Hemen Rowenta Servis Gaziemir ile iletişime geçtik ve sorunu anlattık. Dakikalar içerisinde adresimize gelen ekipler, sorunun çözümü adına işe koyuldular.

Klimalar Gibi Isıtıcılarında Bakıma İhtiyacı Var
Evimize gelen ekipler, ısıtıcımıza en son ne zaman bakım yaptırdığımızı sordular. Tabi bu soru karşısında tüm ev halkı birbirine baktı ve aynı anda “hiçbir zaman bakım yaptırmadık” cevabını verdi. Bu cevaptan sonra çok şaşıran Rowenta Gaziemir servis yetkilileri, bu durumun ısıtıcıya büyük zarar vereceğini dile getirdi. Bu nedenle ısıtıcının en azından senelik olarak bir profesyonel tarafından kontrolden geçmesi gerektiğinin altını çizdi. Bakımlar sonucunda Rowenta ısıtıcılar, hem daha uzun ömürlü oluyorlarmış hem de daha iyi ısıtıyorlarmış. Evimize gelen servis personelleri bakımın bu yüzden önemli olduğunu ve adeta ısıtıcının yenilenmesine neden olduğunu belirtti.

Isıtıcının Sürekli Olarak Elektriğe Bağlı Olmaması Gerekmektedir
Adı üstünde ısıtıcılar, sürekli olarak ısı verdikleri için bir yerden sonra soğumaya ihtiyaç duymaktadırlar. Daha doğrusu ısıtıcıların da dinlemeye hakkı olduğunu söylemek daha doğru olacaktır. Bu konuda bizi gayet başarılı bir şekilde bilgilendiren Rowenta Servis Gaziemir personelleri, ısıtıcılar için ideal kullanım sürelerini söyledi. Isıtıcıların bu sayede daha verimli çalışacağının altını çizen Rowenta servis yetkilisi, bununla birlikte cihazın aşırı ısınmadan ötürü zarar görmeyeceğinin de altını çizdi.

Isıtıcı Çalışırken, Prizlere Başka Yüksek Voltaj Gerektiren Cihazlar Takılmamalı
Bilindiği üzere ısıtıcılar çok büyük enerjiye ihtiyaç duymaktadırlar ve bu nedenle çalışır durumdayken, bir diğer yüksek voltaja ihtiyaç duyan elektronik eşya ile birlikte kullanılmamalıdırlar. Bu durum evin elektrik tesisatına, ısıtıcıya ve diğer elektronik cihaza son derece büyük zarar verecektir. Bu zarar hem maddi hem de manevi olarak ısıtıcı kullanıcısına yansıyacaktır. Bu nedenle Rowenta Servis Gaziemir yetkilisi, yüksek voltaj gerektiren iki cihazın aynı anda kullanılmaması gerektiğini altını çizdi. Hatta hangi cihazlar olacağını da tek tek söyledi. Sayesinde aile halkı olarak ciddi anlamda bilinçlendik.

Bir yanıt ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir