Öneri: Philips Ütüm ile Yaşadığım Durum ve Tavsiyelerim

By  |  0 Yorum

İyi günler bugün biraz konumuzun dışında başka bir şeyden bahsetmek istiyorum. Geçenlerde başıma gelen bir rezaleti ve ondan çıkardığım dersi anlatmak istiyorum. Bundan 1 hafta önce falan çeyizimi alırken aldığım Phlips ütü makinesi bozuldu. Buharlı makine olmasına rağmen buhar mekanizması bozulmuş buhar vermiyordu. Doğal olarak kırışıklıkları da açamıyordum. Evin yakınlarında bir servisi aradım gelip baksınlar diye yaklaşık 3 gün sonra geldiler. Gelip makineye bakan servis ütünün, bizim hatamızdan kaynaklanan sebeplerle buhar vermediğini yoksa bozuk olmadığını söyledi. Bildiğiniz bize siz kullanmayı bilmiyorsunuz demeye getirdiler ama kendilerinin dediği şeyleri de yapmama rağmen makine düzelmedi. Çok ilgisiz bir tavır izleyen servis ütüyü aldığıma beni pişman etmişti . O sırada bir arkadaşın tavsiyesiyle başka bir servise ulaştım çok sürmeden gelip arızayı halletiler. Onarım sırasında biraz sohbet ettik size ondan biraz bahsedeyim.

1- Ütülerin Buhar Kazanında Sorun Olabilir
Buharlı ütü olarak üretilen cihazların buhar mekanizmasının temel kısmı buhar kazanıymış. Gelen teknik servisle yaptığımız konuşmalarda bu buhar kazanının devre dışı kaldığını söylediler. Bazı ürünlerde sonradan ortaya çıkan bu sorun kullanımla ilgili değil zamana bağlı olarak ortaya çıkabiliyormuş. Son zamanlarda bir çok buhar kazanında sorun olan ütüyle karşılaştığını söyleyen teknik servisin elemanlarının her soruma cevap vermeleri hoşuma gitti açıkcası.
philips-servis-karsiyaka

2- Ütülerin Kireci Sıkıntı Çıkarıyor
Bildiğiniz üzere buharlı ütüler suyla çalışıyorlar. Doğal olarak buhar kazanında zamanla kireç birikmeye başlıyormuş ayrıca bu durum sadece ütülere özel değil tüm suyla çalışan ev aletlerinde söz konusu oluyormuş. Oturduğunuz bölgede suyun sertliğine göre kirecin birikme şekli ve sertliği de değişiyormuş. Belli aralıklarla kireç temizlenmesi yapılmadığında kıyafetlerde beyaz ve kahverengi lekeler çıkmaya başlıyormuş.
karsiyaka-philips-servis

3- Doğru Teknik Servis Seçimi
Arkadaşlar başta da söylediğim gibi ütüm bozulduğunda ilk çağırdığım servis benim mağduriyetimi daha da arttırdı. Daha sonra bir arkadaşın tavsiyesiyle bulduğum Philips Servis Karşıyaka, cidden daha önce yanlış bir teknik servis seçtiğimi gösterdi. Profesyonel ve güler yüzlü ekibiyle evime kadar gelip ütünün sorunlarını çözen Philips Servis Karşıyaka, cidden işini hakkıyla yapıyor. Ütüleriniz beyaz eşyalarınız bozulursa Philips Servis Karşıyaka’ya ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir