Küçük Mekanlar İçin Dekorasyon Önerileri

By  |  0 Yorum

Evinizin ya da bulunduğunuz farklı bir ortamın küçük olması sizler için pek istenilen bir durum değildir. Ancak sizlere önereceğimiz birkaç fikir sayesinde küçük mekanlarınıza geniş, ferah bir hava katabilirsiniz.
Perde Seçimi; Camlarınızın boyu, eni ne olursa olsun küçük mekanlar için uzun perdeler tercih ederek hatta mümkünse yukarıdan aşağı çizgileri ola perdeler tercih ederseniz odanızın tavanı çok yüksekmiş gibi bir görüntü vermiş olursunuz.

Ayna Kullanımı; Küçük mekanları daha geniş göstermek için ortam içerisinde ayna kullanmalısınız. Herkes tarafından bilinen bir yöntem olarak uygulanmaktadır. Aynalar sayesinde derinlik vererek aynı zamanda ışık yansımaları ile geniş ve ferah bir ortam sağlamış olursunuz.

Mobilya Seçiminiz Fonksiyonel Olsun; Son yıllarda mobilya teknolojisi de aldı başını gitti diyebiliriz. Çok maksatlı mobilyalar kullanarak tüm işlerinizi tek bir mobilya üzerinden halledebilirsiniz. Örnek olarak; çalışma masasını hem yatak hem de masa olarak kullanmanız gibi.

Doğru Dekor Parçaları Kullanın; Küçük ortamlara küçük objeler kullanmanız ortamı sıkacak hatta bunaltacaktır. Bu yüzden daha geniş parçalı birkaç obje seçerek ve farklı alanlara koyarak ortamı renklendirebilirsiniz.

Aydınlatma Tercihiniz; Aslında buna tercih diyemeyiz. Küçük ortamlarda kullanacağınız sarkıtma avizeler taban ile tavan arasını kısa gösterecektir. Bu sebeple avize kullanmanızdan yana değiliz. Avize yerine ortamı daha şık gösteren ve aydınlatan spot ışıklardan kullanmanızı tavsiye ederiz.

Bir yanıt ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir